Staff Directory

ADMINISTRATION
Justin Tucker, Principal - email
Jennifer Kline, Assistant Principal (Grades 9, 11, Special Education) - email
Ernie Sawyer, Assistant Principal (Grades 10, 12, Attendance & Truancy) - email
Aaron Haigler, Athletics & Activities Director - email
Sgt. Keith Hall, School Resource Officer - email

ADMINISTRATIVE SERVICES
Mary Ann Hunziker, Secretary (Assistant Principal / Attendance) - email
Cherie Markham, Secretary (Athletics & Counseling) - email
Jamie Mullins, Bookkeeper - email
Kim Smith, Secretary (Assistant Principal / PowerSchool) - email
Susan Tomlin, Secretary (Principal) - email

COUNSELING & STUDENT SERVICES

Taylor Flynt, School Counselor (last names N-Z) - email
Chelsie Little, School Counselor (last names A-I) - email
Holly Shumate, Lead School Counselor (last names J-M)* - email
Laura Hubbard, Testing & Remediation Coordinator - email
Kevin Illozor, Career Coach - email
Susan McCafferty, Youth & Family Specialist - email
Veronica Northrup, Registrar - email
Reggie Tyree, School Psychologist - email
Tiffani Wright, RN, School Nurse - email


OPPORTUNITY & REFLECTION SPACE (OARS)
Justin Hayden, Intervention Design Specialist - email
Nikki Rose, Intervention Design Specialist - email
Joe Thomas, Intervention Design Specialist - email

LIBRARY & TECHNOLOGY SERVICES

Susan Haslet, Library Aide - email
Allison May, Instructional Technology Coach - email
Rick Poff, IT Technician - email
Sydney Schatz, Library Media Specialist - email

CUSTODIAL SERVICES
Jimmy Blake, Head Custodian - email

NUTRITION SERVICES 
Melanie Voeghtly, Cafeteria Manager - email

DEPARTMENTS 
* Denotes Department Chair

CAREER & TECHNICAL EDUCATION (CTE)
Carrie Akers, Agriculture - email
Julie Clark, Technology Education (Shop) - email
Jaime Feidt, Family & Consumer Science - email
Vince Lowdermilk, Technology Education (Shop) - email
Andrew Milton, Business & Information Technology - email
Lindsay Tomlinson, Agriculture - email
Jeanne Willis, Business & Information Technology / Marketing* - email
Hunter Wimmer, Agriculture - email 


ENGLISH
Cynthia Bruchman - email
Reem Hasan - email
Nikaya Smith - email
Matthew Uselton - email
Seth Williams - email
Kris Wingfield* - email


FINE ARTS
Shayna Crews, Theatre and Dance - email
Melissa Friedewald, Art - email
Katie MacDougall, Chorus - email
Will Satterwhite, Band* - email


HEALTH & PHYSICAL EDUCATION
Taylor Cafro - email
Nathan Gagnon - email
Alicia Schneider* - email
Benjamin Wiese - email


MATH
Paul Arslain - email
Emily Bunkoff - email
Karen Cico - email
Dylan Guill - email
Tara Hale* - email
Sherrill Harris - email


SCIENCE

Melissa Cardoza* - email
Alyssa Gundel - email
Teresa Justice - email
Julie Leist - email
Benjamin Thurman - email


SOCIAL STUDIES 
Jessica Gray - email
Greg Harris - email 
Paige Harris - email 
Jessica Nash* - email 
Jaron Snavely - email
Justin Waldron - email 


SPECIAL EDUCATION
Jordan Clark - email
Jessie Forrest - email
Brandy Knighting - email
Karen Lee - email
Justin Murdock - email 
Daryl Robertson - email
Christina Saunders - email
Eric Seckman - email
Megan Smith - email 
Aaron Turner - email
Brian Witt* - email 

WORLD LANGUAGES
Luis Cifuentes, Spanish - email 
Karin Rooney, Spanish - email
Mary Youssef, French - email


PARAPROFESSIONALS
Crystal Bell - email
Debbie Carter - email
Regina Carter - email
Megan Frison - email 
Linda Harris - email
Lawan Thornhill - email
Cory Mason - email 
John McSweeney - email
Shelby Reinwald - email 
Henry Whitehouse - email