Our Staff

Arslain, Paul Teacher - Math
Blake, Jimmy Custodian - Head
Blankenship, Justine Teacher - Special Education (Adaptive)
Bolling, Kimberly Teacher - CTE (Family & Consumer Sciences)
Bondurant, Amber Teacher - Science
Broughman, Leslie Teacher - Social Studies
Brown, Deonte Paraprofessional - Instructional (ISS)
Caesar, Katrina Paraprofessional - SPED
Cafro, Taylor Teacher - Health & PE
Cardoza, Melissa Teacher - Science
Carter, Debra Paraprofessional - SPED
Carter, Regina Paraprofessional - SPED (Adaptive)
Cico, Karen Teacher - Math
Clark, Jordan Teacher - Special Education
Crews, Shayna Teacher - Dance/Theater
Fauber, Elizabeth Paraprofessional - SPED
Forrest, Jessi Teacher - Special Education (Adaptive)
Friedewald, Melissa Teacher - Art
Gagnon, Nathan Teacher - Health & PE
Gray, Jessica Teacher - Social Studies
Guill, Michael Teacher - Math
Gundel, Alyssa Teacher - Science
Haigler, Aaron Athletics and Activities Director
Hale, Tara Teacher - Math
Hall, Keith School Resource Officer
Harlow, David Instructional Technology Coach
Harris, Linda Paraprofessional - SPED (Adaptive)
Harris, Sherrill Teacher - Math
Hasan, Reem Teacher - English
Haslet, Susan Paraprofessional - Instructional (Library)
Hertig, Julie Paraprofessional - SPED (Adaptive)
Hubbard, Laura Testing & Remediation Coordinator
Hunziker, Mary Ann Secretary
Justice, Teresa Teacher - Science
Keith, Barbara Paraprofessional - SPED (Adaptive)
Kirby, Erica Teacher - Social Studies
Knighting, Brandy Teacher - Special Education
Lee, Karen Teacher - Special Education (Adaptive)
Little, Chelsea School Counselor (A-I)
Lowdermilk, William Teacher - CTE (Technology Education)
Lundgren, Julie Teacher - CTE (Technology Education)
Markham, Cherie Secretary
Martin, Lance Intervention Design Specialist
May, Allison Teacher - Math
Milton, Andrew Teacher - CTE (Business, Finance)
Mullins, Jamie Bookkeeper
Nash, Jessica Teacher - Social Studies
Northrup, Veronica Registrar
Ogilvie, Jeanette Teacher - Spanish
Olson, Erik School Counselor (N-Z)
Poff, Rick I.T. Technician
Powers, Josh Teacher - CTE (Agriculture)
Robertson, Daryl Teacher - Special Education
Rooney, Karin Teacher - Spanish
Satterwhite, Will Teacher - Band (Chair)
Saunders, Christina Teacher - Special Education
Sawyer, Ernie Assistant Principal
Schatz, Sydney Library Media Specialist
Schneider, Alicia Teacher - Health & PE (Chair)
Seckman, Eric Teacher - Special Education
Sennett, Brian Athletic Trainer
Shumate, Holly School Counseling Director (J-M)
Singley, Erica Teacher - English
Smith, Kim Secretary
Smith, Nikaya Teacher - English
Snavley, Jaron Teacher - Social Studies
Thomas, Joseph Intervention Design Specialist
Thornhill, Lawan Teacher - Special Education
Thurman, Ben Teacher - Science
Tomlin, Susan Secretary
Tomlinson, Lindsay Teacher - CTE (Agriculture)
Tucker, Justin Principal
Turner, Aaron Teacher - Special Education
Tyree, Reggie School Psychologist
Uselton, Matt Teacher - English
Verhoeff, Dawn Assistant Principal
Voeghtly, Melanie Nutrition Manager
Waldron, Justin Teacher - Social Studies
Wiese, Ben Teacher - Health & PE
Williams, David Intervention Design Specialist
Williams, Seth Teacher - English
Willis, Jeanne Teacher - CTE (Business, Marketing)
Wimmer, Hunter Teacher - CTE (Agriculture)
Wingfield, Kris Teacher - English
Witt, Brian Teacher - Special Education
Wright, Tiffani School Nurse
Youssef, Mary Teacher - French
Website by SchoolMessenger Presence. © 2022 Intrado Corporation. All rights reserved.